اف سی بارسلونا با نمایشی عالی از فوتبال تهاجمی در ریازور با نتیجه ۴-۵ به پیروزی دست یافت؛ گل های تیم شامل هت تریک طلایی مسی و گل های آلبا و تیو می شوند.

بارسا در یک بازی خیره کننده در لاکرونیا که شاهد ۹ گل٬ یک کارت قرمز و یک گل به خودی بود٬ ۳ امتیاز را از آن خود کرد. عملکرد فوق العاده مسی و موقعیت های فراوان از دو طرف٬ این بازی را تا دقیقه ۹۰ جذاب نگاه داشت.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

پس از پیش افتادن با نتیجه ۰-۳ و سپس رسیدن به نتیجه ۲-۴ در پایان نیمه اول٬ تیم تیتو ویلانووا شاهد کارت قرمز ماسکرانو بود. همچین بدشانسی ها شامل گل به خودی نیز شدند. با این وجود به لطف هت تریک مسی٬ تیم همچنان به روند بدون شکست این فصل خود ادامه داد.

شروع عالی

بارسا بازی را با انرژی تمام آغاز کرد و تنها پس از ۱۷ دقیقه٬‌ با ۳ گل جوردی آلبا٬ تیو و مسی پیش افتاد. اولین گل تنها پس از ۳ دقیقه به ثمر رسید؛ برای به ثمر رسیدن این گل، سسک، آلبا - که از همان لحظه ورود به زمین روحیه تهاجمی خود را نشان داده بود - را در موقعیت مناسب قرار دارد. گل دوم نیز بر روی حرکات ماهرانه تیو و پشت سر گذاشتن دو مدافع حریف بود که در نهایت با محو کردن آرانزوبیا در زمین، به گل تبدیل شد. گل سوم که توسط مسی به ثمر رسید نیز٬ با حمله ای قوی از گوشه زمین و پس از یک - دو هوشمندانه با سسک به تور نشست. در نتیجه، تنها پس از گذشت یک ربع ساعت از بازی٬ به نظر می رسید که نتیجه مشخص شده است و بارسا می تواند به راحتی بازی را کنترل کرده و در میان مدافعان حریف جای گیری کند.

عکس العمل دپورتیوو

تیم میزبان که از این شرایط ناراضی بود٬ در دقیقه ۲۵ - که داور خطای ماسکرانو بر روی ریکی در محوطه را لایق کارت زرد دانست - پنالتی به دست آورد. پیتزی با خرسندی زدن این ضربه را بر عهده گرفته و از روی نقطه پنالتی گلزتی کرد. این گل به میزبانان انرژی داد تا بتوانند توسط شوت الکس برگانتینیوس از روی کرنر به گل دوم خود برسند.

پایان نیمه اول با نتیجه ۲-۴

بارسا که از برتری ۰-۳ به ۲-۳ رسیده بود٬ باید راه بازگشت خود را پیدا می کرد تا بتواند امتیازات کامل این بازی را بگیرد. این اتفاق توسط هماهنگی دو ستاره این میدان - سسک و مسی - به ثمر رسید تا بازیکن آرژانتینی دومین گل خود در این بازی وارد دروازه حریف کرده و فاصله گل ها را دوباره به عدد ۲ برساند.

کارت قرمز ماسکرانو

با این وجود٬ شرایط در آغاز نیمه دوم برای بارسا بدتر شد؛ پیتزی با ضربه آزادی عالی٬‌ گل سوم میزبان را به ثمر رساند تا نتیجه به ۳-۴ تغییر یابد و تنها پس از یک دقیقه٬‌ ماسکرانو دومین کارت زرد خود را از داور دریافت کرد. البته تیتو ویلانووا سریعا در مقابل این مشکل عکس العمل مناسب نشان داده و با آوردن آدریانو در قلب دفاع و عقب کشیدن پدرو و ژاوی٬ توانست بازی را کنترل کند.

هیجان تا انتها

با حضور ژاوی٬ بوسکتس و اینیستا در میانه٬ بارسا بازی را کمی آرام کرد و مسی یک بار دیگر موقعیتی مناسب به دست آورد و پس از فراری عالی، توپ را به تیر دروازه کوبید و پس از آن گل پنجم را به ثمر رساند. امتیازات اکنون ثابت شده بودند؟ خیر! جوردی آلبا نتیجه را با گلی به دروازه خودی تغییر داد و در حالی که ۱۰ دقیقه به پایان بازی مانده بود٬ دپورتیوو تمامی بازیکنان خود - حتی دروازبن آرانزوبیا - را به زمین بارسا فراخواند تا بتواند به تساوی دست یابد. البته این اتفاق نیفتاد و بارسا پس از ۹۰ دقیقه فوتبال عالی٬ با ۳ امتیاز به خانه بازگشت.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
جمعه 28 مهر 1391  11:36 ق.ظ
توسط: mahdi abdi

یاران مسی موفق شدند در بازی دو روز گذشته خود در سانتیگو مقابل شیلی در مرحله مقدماتی راهیابی به جام جهانی 2014 برزیل، 3 امتیاز شیرین را کسب کنند. مسی فقط 2 گل تا رسیدن به بهترین رکورد گلزنی آرژانتین که به نام مارادونا ثبت شده، فاصله دارد.

تیم ملی آرژانتین با شکست 2-1 شیلی قدم بزرگی برای کسب جواز حضور در جام جهانی 2014 برزیل برداشت. تیم شیلی در اکثر دقایق نیمه اول، بازی خوبی از خود ارائه کرد اما حملات مسی ( در دقیقه 28) و گونزالو هیگوئن ( در دقیقه 31) امید مردان کلادیو برگی را بر باد داد. هر سه بازیکن اف سی بارسلونا - مسی، خاویر ماسکرانو و الکسیس - که برای این مسابقات - مرحله مقدماتی راهیابی به جام جهانی - فراخوانده شده بودند، 90 دقیقه کامل برای تیم هایشان بازی کردند.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

ضدحملات مرگبار

شیلی که در خانه بازی می کرد، در اکثر دقایق نیمه اول حاکم بر بازی بود. تیم میزبان می توانست گل اول بازی را به ثمر برساند و چندین بار موقعیت گل داشت اما رومرو در دروازه تیم حریف، قاطعانه مانع از به ثمر نشستن حملات آنها می شد. در طرف دیگر زمین، مثلث مسی، هیگوئن، آگرو حملات مرگباری بر روی دروازه پینتو می کرد. در دقیقه 28 بازی، پاس گاگو در محوطه شیلی به مسی رسید؛ شماره 10 بارسا با فراری سریع و یک شوت پای چپ، پینتو را مغلوب ساخت. سه دقیقه بعد، نوبت هیگوئن بود که از یک پاس بلند ارسال شده نهایت استفاده را ببرد. مهاجم رئال مادرید دو مدافع شیلی را از پیش رو برداشت و توپ را به گوشه بالایی دروازه حریف شلیک کرد و بدین ترتیب دومین گل آرژانتین را به نام خود ثبت کرد. مردان آلساندرو سابیا در حالیکه آتش حملات دقایق ابتدایی شیلی را خاموش کرده بودند، با برتری 2 گل به استراحت بین دو نیمه رفتند.

حملات کم و گل دیر هنگام

نیمه دوم نیز، آغازی شبیه نیمه اول داشت و این تیم شیلی بود که دروازه آرژانتین را به خطر می انداخت. دفاع آرژانتین که توسط ماسکرانو رهبری می شد، عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست مانع از به ثمر نشستن حملات طراحی شده توسط الکسیس شود. جمعیت حاضر در سانتیگو از مهاجمان خود تقاضای گل می کردند و تیم شیلی بسیار تلاش می کرد تا درخواست آنها را اجابت کند اما آنها تا دقایق پایانی نتوانستند از دفاع مستحکم آرژانتین عبور کنند. فرار سریع الکسیس از میانه میدان، موقعیت خوبی برای گوتیئرز فراهم ساخت تا توسط این بازیکن گل شیلی به دست آید.

آرژانتین در بین تیم های آمریکای جنوبی حاضر در مرحله مقدماتی جام جهانی، هم اکنون در صدر گروه خود قرار دارد، اکوادور و کلمبیا به ترتیب با 3 و 4 امتیاز کمتر، در جایگاه های بعدی قرار گرفته اند. با این گلی که مسی به ثمر رساند، وی هم اکنون تنها 2 گل تا رسیدن به رکورد گلزنی دیگو مارادونا در تیم ملی آرژانتین (34 گل) فاصله دارد. فقط گابریل باتیستوتا و هرنان کرسپو به ترتیب با 56 و 35 گل، در این رده بندی، بالاتر از مسی جای گرفته اند.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
جمعه 28 مهر 1391  11:33 ق.ظ
توسط: mahdi abdi

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
جمعه 28 مهر 1391  11:32 ق.ظ
توسط: mahdi abdi

بازیکن اسپانیولی بارسا در بازی اسپانیا مقابل بلاروس موفق شد اولین هتریک خود در طول دوران ورزشی اش را انجام دهد. مهاجم آرژانتینی آبی و اناری پوشان نیز فقط 4 گل تا رسیدن به رکورد گلزنی مارادونا برای آرژانتین فاصله دارد.

پدرو بعد از پیروزی 0-4 اسپانیا مقابل بلاروس گفت: «این اولین هت تریک من بود. از این موضوع بسیار خوشحالم». وی در این فصل تاکنون 5 گل برای اسپانیا و 2 گل برای بارسا - در سوپرکاپ اسپانیا و در اولین هفته لالیگا مقابل رئال سوسیداد - به ثمر رسانده است. علاوه بر این او در 9 بازی از 11 بازی این فصل بارسا در ترکیب اولیه برای تیمش به میدان رفته است. هر بازی هم که جزء یازده مرد اصلی نبوده - بازی در خانه اوساسونا و بازی مقابل خرانادا در نیوکمپ - به عنوان بازیکن جانشین وارد میدان شده است.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

انعکاسی از فصل 2010/11

پدروی این فصل نشانه هایی از فرم عالی خود در دو فصل پیش را نشان داده است. او در فصل 2010/11 در 39 بازی رسمی بارسا به عنوان یکی از یازده مرد اصلی برای تیمش به میدان رفت و رویهمرفته 22 گل هم به ثمر رساند؛ وی در آن فصل فقط 9 مسابقه از 62 مسابقه تیمش را از دست داد. با این وجود، سال گذشته مهاجم اسپانیایی بارسا شرایط بسیار دشواری را پشت سر گذاشت؛ پدرو در فصل گذشته چند بار با مصدومیت مواجه شد و در 15 مسابقه از 64 مسابقه رسمی بارسا نتوانست تیمش را همراهی کند، اما 13 گل برای تیمش به ثمر رساند که 6 گل او در انتهای فصل رقم خورد. پیشرفت او در روزهای پایانی فصل گذشته باعث شد قبل از شروع جام ملتهای اروپا جایگاه خود در تیم ملی را بدست آورد و در قهرمانی اسپانیا نقش داشته باشد.

یک نابغه آرژانتینی

لئومسی، دیگر بازیکن بارسا بود که در این هفته تیترهای خبری را به خود اختصاص داده بود. نابغه بارسا همرا تیم ملی خود در مصاف با اروگوئه دو گل برای آرژانتین به ثمر رساند؛ با این دو گل آمار گلهای او به عدد 30 رسید که وی این تعداد گل را در 82 بازی ملی به ثمر رسانده است. در واقع او 4 گل تا رسیدن به رکورد گلزنی مارادونا در تیم ملی آرژانتین فاصله دارد. مسی در این باره گفت: «همیشه از حضور در تیم ملی لذت می بردم. واضح است که وقتی به نتیجه می رسید، کارتان ساده تر خواهد بود. می خواهم این لحظات لذت بخش را ادامه بدهم».

با به ثمر رساندن 4 گل از روی ضربات آزاد - 2 گل برای آرژانتین و 2 گل برای بارسا - به نظر می رسد که شماره 10 بارسا در این فصل ضربات آزاد خود را بهبود بخشیده است. سال گذشته، او در کل فصل 3 گل از روی ضربه آزاد - در دو بازی خارج از خانه مقابل اتلتیکو مادرید و مایورکا و در دیدار خانگی برابر اسپانیول - به ثمر رساند. به نظر غیر محتمل می آید، اما مسی همچنان در حال پیشرفت است.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
یکشنبه 23 مهر 1391  04:05 ب.ظ
توسط: mahdi abdi

دو گل مسی موجب شد آرژانتین، اروگوئه را در چهارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی در آمریکای جنوبی با نتیجه 3-0 شکست دهد. مسی گل اول را پس از یک-دو با دی ماریا به ثمر رساند و سپس گل سوم را از روی یک ضربه آزاد وارد دروازه حریف کرد.

لیونل مسی نقشی کلیدی در پیروزی آرژانتین برابر اروگوئه - بازی هشتم دور مقدماتی جام جهانی 2014 - داشت. او گل اول و سوم را به ثمر رساند و شروع حرکت او بود که باعث گل کان آگوئرو شد.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


کاپیتان آرژانتینی در نیمه اول با یک شوت سهمگین در آستانه گلزنی بود، اما دو تیم با نتیجه تساوی به رختکن رفتند.

دو گل و یک پاس گل

در نیمه دوم و پس از گذشت یک ساعت از زمان بازی، مسی کلاس بازی خود را نشان داد و یک کار ترکیبی زیبا با همکاری دی ماریا داشت. در گل کان آگوئرو نیز همکاری این دو بازیکن موجب بثمر رسیدن گل شد. کار اروگوئه و دروازبان آنها - که در برابر ضربه آزاد مسی بدون مدافع رها شده بود، درنهایت با گل دوم این بازیکن آرژانتینی تمام شد.

تیم پیروز، آرژانتین را ترک می کند؛ زیرا بازی بعدی آن ها روز سه شنبه در مقابل شیلی - تیم الکسیس سانچز - در سانتیاگو می باشد. آن ها در گروه مقدماتی با 17 امتیاز از 8 مسابقه، بالاتر از کلمبیا و اکوادور در رده اول قرار دارند.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
شنبه 22 مهر 1391  08:53 ب.ظ
توسط: mahdi abdi

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.


 • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
 • تعداد کل صفحات :4  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
آخرین پست ها

آیا مسی باز هم می درخشد؟ ..........یکشنبه 16 تیر 1392

گلزنی مسی و نیمار در لیما ..........یکشنبه 16 تیر 1392

گوتزه: «مسی الگوی من است». ..........یکشنبه 16 تیر 1392

کرایف، مارادونا و مسی در تیم منتخب تمام دوران در مجله world soccer ..........یکشنبه 16 تیر 1392

بررسی نقل و انتقالات بارسا در تابستان 2013 ..........یکشنبه 16 تیر 1392

مسی در 4 بازی خیریه ..........یکشنبه 9 تیر 1392

بارسلونا و سانتوس در جام خوان گمبر ..........یکشنبه 9 تیر 1392

اطلاعیه..........جمعه 7 تیر 1392

In year..........چهارشنبه 22 خرداد 1392

والدس از دلایل جدایی اش گفت ..........شنبه 11 خرداد 1392

جزئیات مراسم معارفه نیمار در روز دوشنبه ..........شنبه 11 خرداد 1392

10 جمله درباره وداع آبیدال ..........شنبه 11 خرداد 1392

10 جمله درباره وداع آبیدال ..........شنبه 11 خرداد 1392

تورس درلیست خرید بارسلونا ..........شنبه 11 خرداد 1392

بارسا قهرمان جام کاتالونیا [ اسپانیول 1-1 بارسلونا ] ..........شنبه 11 خرداد 1392

طرح نهایی لباس بارسلونا در فصل 14-2013 ..........پنجشنبه 2 خرداد 1392

[ عکسهای جشن قهرمانی بارسا در لالیگا ] ..........پنجشنبه 2 خرداد 1392

جشن قهرمانی در نیوکمپ [ بارسلونا 2-1 وایادولید ] ..........پنجشنبه 2 خرداد 1392

بارسلونا – وایادولید: عصری همراه با جشن قهرمانی ..........دوشنبه 30 اردیبهشت 1392

وایادولید آغاز جشن قهرمانی لیگ ..........دوشنبه 30 اردیبهشت 1392

جام قهرمانی در نیوکمپ ..........شنبه 28 اردیبهشت 1392

جام قهرمانی در نیوکمپ ..........شنبه 28 اردیبهشت 1392

ابراز علاقه وزیر سابق فرانسه به ازدواج لیونل مسی!..........شنبه 28 اردیبهشت 1392

مسی نه، این‌بار ژاوی تاریخ‌سازی کرد..........شنبه 28 اردیبهشت 1392

خالکوبی مسی به خاطر پسرش +عکس..........شنبه 28 اردیبهشت 1392

واپیپر..........جمعه 27 اردیبهشت 1392

کودک مسی..........جمعه 27 اردیبهشت 1392

مشاهده نتیجه نظرسنجی..........جمعه 27 اردیبهشت 1392

مصدومیت مسی..........جمعه 27 اردیبهشت 1392

مسی: غیبت تیتو خیلی به ما ضربه زد ..........جمعه 27 اردیبهشت 1392

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic